گروه صنعتی شبستری
سایر مطالب
صفحه اصلی >  سایر مطالب >  پرسش و پاسخ
پرسش: بهترین ظروف برای پخت غذا کدامند؟
bullet نام:
bullet پاسخ: استفاده از ظروف مسی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود چرا که نه تنها نیاز بدن به مس را تأمین نمی‌کند بلکه از آنجایی که مس جزو مواد معدنی است اضافه دریافت آن می‌تواند سبب بروز مسمومیت در بدن شود و افرادی که در منزل مدام از ظروف مسی استفاده می‌کنند معمولاً با علایمی مانند تهوع، استفراغ و اسهال مواجه می‌شوند.
پرسش: بهترین ظروف برای سرخ کردن غذاها چگونه باید باشند؟
bullet پاسخ: بهترین ظرف برای سرخ کردن، ظروف سرامیکی یا ظروف با پوشش سرامیک هستند. زیرا با کمترین روغن می تواند سرخ کردن غذاها را انجام داد و در ضمن غذا به ته ظرف نمی چسبد. البته کمی گران هستند. ظروف سرامیکی سنگین تر از ظروف با پوشش سرامیک هستند و در ضمن خطر شکستن آنها نیز وجود دارد، ولی در عوض دیگر نگران جدا شدن پوشش سرامیکی نخواهید بود.
 
 سفالی كه لعاب می ‌خورد و مجدداً پخته می ‌شود به سرامیک تبدیل می ‌شود. امروزه ظروف سرامیكی معمولاً به عنوان
قابلمه سرامیکی
ظروف غذاخوری استفاده می‌ شوند و ظروف سفالی بیشتر جنبه تزئینی دارند، چون سفال اگر لعاب نداشته باشد چربی و رطوبت را پس می ‌دهد. در استفاده از ظروف سفالی و سرامیک باید از استفاده از ظروف بی ‌رنگ به‌ عنوان ظروف غذاخوری پرهیز كرد، چون این ظروف دارای تركیبات سربی هستند و احتمال بروز مسمومیت غذایی را ایجاد می‌ كنند.
 غیر از این، در مذمت ظروف سرامیک و خطرات آن برای سلامت، هیچ مطلب دیگری نمی ‌توانید پیدا كنید، اگرچه از محاسن این ظروف می ‌توان به سبک بودن و قیمت كمترشان نسبت به ظروف چینی و كریستال اشاره كرد.
 
در مرتبه بعدی ظروف تفلون برای این منظور مناسب هستند. ظروف تفلون تا زمانی که سالم باشند مشکل خاصی ندارند، اما اگر لایه آنها جدا شده و وارد غذا شود خطراتی را در پی دارد. لایه تفلون به خاطر فلزات سمی که دارد اگر جدا شده و وارد بدن شود مسمومیت در پی دارد.
صفحه از ۱ موارد در هر صفحه:
پرسشگر:
پرسش:*
ایمیل :
موبایل :
کد امنیتی:
captcha

 
عضویت در خبرنامه
برای اطلاع از آخرین مطلالب بروز شده در وب سایت پست الکترونیک خود را در زیر وارد نمایید